Dwa tygodnie temu do przedszkola przyszedł list zaadresowany do grupy straszaków, nadawcą był przyjaciel wszystkich przedszkolaków Jeż Tadzio. W liście opowiedział o miejscowości w której mieszka, ciekawych wydarzeniach organizowanych w Zgierzu, najpopularniejszych zabytkach oraz o tym jak spędza wolny czas. Jeż Tadzio bardzo chciałby dowiedzieć się co starszaki lubią w swojej okolicy, z czego są dumni, jakie miejsca lubią odwiedzać i dlaczego. Liczy również na to iż przedszkolaki oprowadzą go po najciekawszych miejscach w naszej gminie.

Straszaki swoją pierwszą przygodę z jeżem Tadziem rozpoczęli od miłego powitania piosenką oraz przygotowania miejsca, w którym jeż będzie czuł się bezpiecznie. Następnie dzieci wysłuchały najważniejszych informacji o jeżach, gdzie żyją, czym się żywią oraz czy zapadają w sen zimowy. Starszaki już pierwszego dnia postanowiły pokazać jeżowy swoją miejscowość. Dzieci zabrały jeża Tadzia do lasu, który znajduje się niedaleko przedszkola. Podczas tej wyprawy udało nam się znaleźć cztery grzyby: podgrzybka, maślaka oraz dwa rydze. Ze spaceru wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Drodzy Rodzice, jeżeli chcielibyście wraz ze swoimi pociechami pokazać naszemu przyjacielowi jakiś piękny kawałek naszej gminy, to serdecznie zachęcam do zabierania jeża do domu i fotografowania waszych wycieczek! Ze zgromadzonych zdjęć na koniec projektu powstanie piękny fotoalbum 🙂

Podróże jeża ze Zgierza- Jeż Tadzio
Tagi: