LISTOPADOWE ZADANIE PROJEKTU „OTO HAŁABAŁA, ZNA GO POLSKA CAŁA”

Grupa „Myszek” wykonała zadanie listopadowe. Dzieci wysłuchały opowiadania o tym jak krasnal Hałabała wybierał się z sójkami za morze. Maluszki dowiedziały się które ptaki zostają z nami na zimę a które odlatują. Wykonały karmnik z pokarmem dla ptaszków oraz piękne sójki.

ANDRZEJKI

„Hokus-pokus, czary- mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary”.
29 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki.
Ten dzień był czasem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać dawne obrzędy i zwyczaje a przy tym dobrze się bawić. Obie grupy w sposób wyjątkowy przygotowały się do tego magicznego dnia. Stroje wróżek, czarodziejów i innych bohaterów sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się do krainy wróżb i czarów. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekuwania serduszek z imionami, losowania zawodów oraz wróżb z momentami. Wróżby oczywiście przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Miś jest mały i puchaty,
Miś jest fajny i kudłaty.
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula”.

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku obchodziliśmy bardzo ważne święto – „Dzień pluszowego Misia „. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem-Misiem.
Przybyły misie małe, duże, białe, kolorowe, każdy był piękny i wyjątkowy, każdy gotowy do zabawy. Dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia. Uroczyście zaśpiewały sto lat oraz złożyły życzenia wszystkim misiom. Przez cały dzień uczestniczyły w różnych zabawach z misiami. Były tańce, wiersze, piosenki, misiowe układanki. Dzieci bawiły się doskonale. Mamy nadzieję że misiom też podobał się dzień w naszym przedszkolu.

FESTIWAL KULTURY DZIECIĘCEJ

Jagódka, Antosia, Julka i Laurka reprezentowały nasze przedszkole na Festiwalu Kultury Dziecięcej. Występy były bardzo udane więc mocno trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

Poranki z bajeczką

Pani Ania przeczytała dzieciom bajkę w języku angielskim „WHO ATE THE CAKE?”. Pani Justynka przeczytała bajkę pt. „Czerwony Kapturek”, a Pani Kasia książkę „Piernikowy ludzik”. Dzieci słuchały z wielką uwagą i zainteresowaniem.

Spotkanie z Panią z biblioteki

Dnia 10.11.2021r. na nasze zaproszenie gościliśmy Panią Krystynę Zając pracującą w bibliotece w Jankowicach. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania dzieci czytelnictwem i oczywiście wizytą w bibliotece. Pani Krysia przeczytała dzieciom książki „Psoty i kłopoty Wróbelka Elemelka” oraz „Marysia- trzy historie dla przedszkolaka”. Pani Krysia z wielkim zainteresowaniem opowiedziała o ilustracjach występujących w książce Poradnik małego Patrioty. Bardzo dziękujemy za przybycie i poprowadzenie ciekawej lekcji bilbiotecznej. Dzieci oczywiście bardzo dziękują za nowe książki i zakładki 😉

Dzień Niepodległości w naszym przedszkolu

Nasze przedszkole przystąpiło do udziału w kolejnej edycji akcji „Szkoła. Do hymnu! ”.Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11, włączając społeczność przedszkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytanie jest ważne

Kochani Rodzice!W dobie cyfryzacji społeczeństwa nie możemy zapominać o tradycyjnym czytaniu bajek naszym pociechom. Dlatego też w naszym przedszkolu codziennie czytamy razem z dziećmi bajki, chcemy zachęcić i zainteresować dzieci książkami, co pozwala na rozwój ich wyobraźni, aktywności i kreatywności. Pragniemy, także zaprosić chętnych rodziców do przeczytania bajki naszym przedszkolakom.

Pani Asia przeczytała wszystkim przedszkolakom książkę „Słoń Trąbalski”.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Dzieci prezentowały bajkowe przebrania podczas pokazu mody, rozwiązywały zagadki, wypowiadały bajkowe zaklęcia, rozpoznawały bajki na podstawie charakterystycznych rekwizytów. Całość dopełnił baśniowy bal pełen tańców i śpiewów. Dzieci bawiły się doskonale.

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

29 października przedszkolaki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Dzięki opowieściom pszczelarza dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. W trakcie opowiadania poznały fascynujący świat tych owadów. Miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza – przymierzyć go, oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto. Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.

PAŹDZIERNIKOWE ZADANIE PROJEKTU „OTO HAŁABAŁA, ZNA GO POLSKA CAŁA”

Grupa kotki wykonała kolejne październikowe zadanie projektu o przygodach krasnala Hałabały. Dzieci wysłuchały i przedstawiły inscenizacje do opowiadania „O gościach, co nie przyszli na ucztę”. Dowiedzieliśmy się również, które ptaki zostają w Polsce, a które odlatują do ciepłych krajów.

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

Dwie grupy z naszego przedszkola zostały w piątek oficjalnie Myszkami i Kotkami. Dziękujemy dzieciom za piękne występy, zaangażowanie oraz wczucie się w swoje role. Życzymy Wam samych radosnych chwil spędzonych na zabawie i nauce.

Występ – GRUPA MYSZKI

Występ – GRUPA KOTKI

DZIEŃ MARCHEWKI

Dnia 15.10.2021 w naszym przedszkolu świętowaliśmy „Dzień Marchewki”. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka.Całe przedszkole zamieniło się w „marchewkowe pole” bo tego dnia stroje dzieci i pań miały kolor marchewkowy. Grupa „Myszek” razem z paniami zrobiły pyszny sok marchewkowo-jabłkowy a „Kotki” z pomocą pani upiekły smaczne ciasto marchewkowe.Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie marchewkowych strojów dla przedszkolaków😊

PAŹDZIERNIKOWE ZADANIE PROJEKTU „OTO HAŁABAŁA, ZNA GO POLSKA CAŁA”

Grupa ” Kotki” z poznała historię powstania ” Świerszczyka”. Każdy projektował okładkę nowego magazynu ” Świerszczyka” według swojego pomysłu. Dzieci słuchały opowieści Bajetana czytanych przez nauczycielkę. Wspólnie czytaliśmy komiksy o Bartku i Chlorofilu. Odszukiwaliśmy ukryte obrazki. Poznaliśmy poczucie humoru ” Świerszczyka”.

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. 10 października obchodzony jest Dzień Drzewa, który jest okazją do rozwijania zachowań proekologicznych i szacunku do środowiska naturalnego. Tego dnia dzieci podejmowały różnorodne aktywności związane z tematyką drzew. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie na długo w pamięci Przedszkolaków. Dziękujemy bardzo Gminie Babice za piękne drzewa do naszego ogrodu.

Dzień Chłopaka

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne medale dla „super chłopaka” oraz balonowe miecze. Był także drobny, słodki poczęstunek i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

POWITANIE JESIENI

„Liście sie złocą w całym lesie, To znak właśnie, że już jesień”.23 września dzieci z naszego przedszkola powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w obu grupach królowały kolory: brązowy, czerwony, żółty i zielony. Organizowane były zabawy o tematyce jesiennej. Obie grupy wybrały się na spacer do lasu w poszukiwaniu Pani Jesieni😊

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji ” Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką„. Wspólnie z innymi przedszkolakami w całej Polsce zaśpiewaliśmy piosenkę i zatańczyliśmy taniec. Ponadto dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach oraz otrzymały medale. Dużą niespodzianką był tort dla wszystkich dzieci. 🎂

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie pysznego tortu. 😊

DZIEŃ KROPKI

Wszystko zaczęło się od jednej publikacji… Książka Petera Reynoldsa pt. „The Dot” przyczyniła się do zorganizowania światowej akcji. Co roku, 15 września, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest świętem kreatywności, odkrywania swoich mocnych stron, wiary we własne możliwości, odwagi w ich realizacji i oczywiście zabawy.

Tego dnia ubrania dzieci i personelu wzbogacone zostały akcentem kropek. Podczas kropeczkowego dnia dzieci wspólnie czytały interaktywną książkę „Naciśnij mnie” H. Tullet’a oraz oglądały animowany film „kropka”. Były również kropkowe gry i zabawy, które przyniosły wiele emocji. Na zakończenie nie zabrakło kropkowej pracy plastycznej. W ogrodzie przedszkolnym urządziliśmy wystawę naszych malarskich prac. Międzynarodowy Dzień Kropki dał nam wiele odwagi twórczej.

REALIZACJA WRZEŚNIOWEGO ZADANIA PROJEKTU „OTO HAŁABAŁA, ZNA GO POLSKA CAŁA”

Myszki i Kotki zgłaszają rozpoczęcie realizacji nowego projektu promującego czytelnictwo. Dzieci poznały Krasnala, autorkę książki Lucynę Krzemieniecką, kolorowały kolorowankę i śpiewały przewodnią piosenkę. Stworzyliśmy również piękne jesienne kąciki, w których zamieszkał Krasnal Hałabała.

SPACER DO LASU

14 września kotki wybrały się na spacer do pobliskiego lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Utrwaliły również prawidłowe zachowania w lesie. Przedszkolaki z zapałem zbierały szyszki, kolorowe liście, a nawet grzyby. Udało nam się usłyszeć śpiew ptaków. Wycieczka w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych.

Zmiana wielkości czcionki
Wysoki kontrast